Akcesoria

Runmageddon- jak się przygotować?

Runmageddon to połączenie aktywnego biegu przełajowego wzbogaconego o elementy biegu survivalowego. Tak jak w przypadku innych treningów terenowych ważnym jest odpowiednie przygotowanie nie tylko fizyczne, ale i akcesoryjne, które umożliwi nam dłuższy, bardziej efektywny trening. O ... czytaj więcej

Runmageddon- jak się przygotować?

Runmageddon to połączenie aktywnego biegu przełajowego wzbogaconego o elementy biegu survivalowego. Tak jak w przypadku innych treningów terenowych ważnym jest odpowiednie przygotowanie nie tylko fizyczne, ale i akcesoryjne, które umożliwi nam dłuższy, bardziej efektywny trening. O tym jak ważna jest odpowiednio dopasowana odzież do warunków atmosferycznych oraz rodzaju uprawianej dyscypliny wiedzą Ci, którzy już kiedyś mieli do czynienia z wychłodzeniem lub przegrzaniem organizmu czy otarciem skóry podczas treningów halowych. W sklepie internetowych pitbull.pl przygotowaliśmy kompleksowo wyposażoną sekcję Runmageddon, w której znajdziesz odzież funkcyjną oraz akcesoria, które pomogą Ci podczas biegu- czapki czy chustki na głowę lub szyję. Akcesoria zostały uszyte ze specjalnego materiału technicznego, sygnowane są logo marki Pitbull West Coast co jednoznacznie potwierdza wysoką jakość oferowanego asortymentu.

Prawidłowe przygotowanie do runmageddonu zakłada intensywny trening fizyczny, który z uwagi na charakter biegu jest wszechstronny i nastawiony na równomierny rozwój struktury mięśniowej organizmu.

Bieg z przeszkodami angażuje praktycznie wszystkie partie mięśniowe, dlatego ich ćwiczenie jest bardzo ważne. Z uwagi na to, trening poza tym, że warto, aby był przeprowadzany w warunkach właściwych dla biegu przełajowego, może być uzupełniany podczas treningów halowych.

Runmageddon- trening

Trening biegowy, który stanowi bazę runmageddonu koniecznie ćwiczymy w warunkach outdoorowych, nie na bieżni. Daje to możliwość wyczucia pracy naszego ciała w terenie, zmieniającej się nawierzchni lepsze dotlenienie mięśni, kończąc na hartowaniu organizmu w zmiennych warunkach klimatycznych- od opadów deszczu, przez letni skwar, kończąc na mroźnych wieczorach.

W ramach treningu przygotowującego ważnymi elementami jest wkomponowanie ćwiczeń, które w planie realizować będą głównie ćwiczenia poprawiające naszą szybkość, siłę, zwinność, ale i wytrzymałość.

Wśród najpopularniejszych modeli treningowych znajduje się Crossfit, który należy do treningów funkcjonalnych, który przy ustandaryzowanym treningu pozwala na wzmocnienie mięśni bez rozbudowy ich struktury. Poza treningiem funkcjonalnych, który ogólnie wzmacnia organizm preferowane są także wszelkiego rodzaju treningi kalisteniczne tzn. takie, które w założeniu wykorzystują ciężar własnego ciała. Przykładami takich treningów jest popularny TRX- trening na taśmach z wykorzystaniem własnej masy ciała.

Ćwiczenia szybkościowe- intensywne, biegi sprinterskie, z ćwiczeniami zrywnymi- burpees, wyskoki czy ruszanie z różnych pozycji i różnych poziomów. W celu osiągnięcia szybkości reagowania mięśni pomogą często i szybkie powtórzenia, które wpływają na trening mięśni szybkokuczliwych.

Ćwiczenia zwinnościowe- wszystkie ćwiczenia z wykorzystaniem przeszkód- przekraczanie murków, ścian, wspinaczka, zeskoki i naskoki, czołganie, kończąc na podwieszaniu.

Ćwiczenia siłowe- w tym aspekcie liczy się regularność, systematyczność i zwiększająca się liczba powtórzeń ćwiczeń rozwijających wszystkie partie mięśniowej

Runmageddon z uwagi na charakter samego biegu pozwala na kompatybilne tworzenie planów treningowych, które w odpowiednich momentach (podczas podziału planu treningowego) będą z większym naciskiem realizować 1 z 3 elementów fazy- szybkość, siłę lub zwinność.

schowaj pełen opis

Filtruj

Flaga
Kategoria
Rozmiar
Produkty w promocji
Producent
Kolor
Cena
    oddo
Twój wybór: Usuń wszystko

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje
o promocjach i nowościach w naszym sklepie: